MS20: Švédi zdolali Fínov a poslali ich do boja o záchranu

31.12.2012 Celý región

Ufa 31. decembra (TASR) - Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v základnej A-skupine juniorských majstrovstiev sveta v ruskej Ufe nad rovesníkmi zo Švajčiarska 4:3 po predĺžení a definitívne si zabezpečili postup do štvrťfinále.

Česi síce v závere zápasu prišli o dvojgólový náskok, no napokon sa radovali z víťazstva. V druhej minúte predĺženia im dvojbodový zisk zaistil Tomáš Hertl.

Švajčiari aj napriek prehre postúpili do vyraďovacích bojov vďaka tomu, že Švédi v záverečnom dueli základnej skupiny zdolali v severskom derby Fínov 7:4. "Suomi" tak budú bojovať o zotrvanie medzi elitou so Slovenskom a Nemeckom. Švédi si suverénne vybojovali priamy postup do semifinále, Česi a Švajčiari sú vo štvrťfinále.

A-skupina:

Švajčiarsko - Česko 3:4 pp (1:1, 0:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 15. Marti, 52. Bertschy, 58. Simion - 4. Beran, 24. Švihálek, 27. Hyka, 62. Hertl

Švédsko - Fínsko 7:4 (3:1, 2:2, 2:1)
Góly: 7. Wennberg, 8. Hagg, 14. Rask, 37. Arvidsson, 37. Wennberg, 59. Molin, 60. Arvidsson - 17. Armia, 22. Ristolainen, 24. Armia, 51. Järvelainen